Prace wyburzeniowe, nieważne jak duże czy skomplikowane, wymagają użycia ciężkiego sprzętu do maszyn.
Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest stosowanie nowoczesnych hydraulicznych młotów wyburzeniowych do koparek, montowanych na ramieniu zamiast standardowej łyżki.
Młoty hydrauliczne mają energię uderzenia na poziomie już od 100 J (minikoparki), aż do 5000-6000 J (duże koparki gąsienicowe).
Młoty wyburzeniowe do koparki, w zależności od producenta, będą różnić się specyfikacją techniczną, w tym także energią uderzenia.
Jak dobrać młot wyburzeniowy do koparki?
W celu prawidłowego doboru młota do koparki, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na masę całkowitą maszyny. Każda z koparek, w zależności od masy, będzie mogła współpracować z konkretnymi młotami hydraulicznymi.
W celu doboru młota do masy maszyny można skorzystać z narzędzia na naszej stronie w zakładce “Dobierz produkt”, gdzie po wpisaniu modelu oraz wagi maszyny system zasugeruje konkretne modele młotów wyburzeniowych.
Nowością na naszym rynku w ostatnim czasie są koreańskie młoty marki Everdigm, które stają się coraz popularniejsze na budowach w całym kraju.
Każdy z młotów Everdigm jest dedykowany do maszyny o konkretnej wadze, a w tabeli z danymi technicznymi można sprawdzić specyfikę każdego z młotów wyburzeniowych.
Sugerując się doborem młota poprzez naszą stronę można dość precyzyjnie dobrać młot do koparki samodzielnie, jednak zawsze najlepszym rozwiązaniem jest dobór młota hydraulicznego przez doradcę technicznego znającego specyfikę osprzętu.
Dzięki takiemu podejściu, mamy pewność prawidłowego doboru, jak również gwarancji zarówno dostawcy, jak i producenta.
Zalety stosowania młota do koparki.
Jeśli mówimy o zaletach stosowania hydraulicznych młotów wyburzeniowych do koparek i minikoparek to należy wyszczególnić następujące kwestie:
• Szybsza i sprawniejsza realizacja prac wyburzeniowych.
• Odciążenie pracowników od zadań wymagających dużej siły fizycznej.
• Większa efektywność pracy oraz szybszy zwrot z inwestycji w młot.
• Możliwość kruszenia przeszkód gruntowych podczas realizacji wykopów ziemnych.
Wymienione punkty są bardzo istotne w kontekście posiadania lub decyzji o zakupie własnego młota hydraulicznego do koparki lub minikoparki. Każdorazowo należy przemyśleć jak dodatkowy osprzęt wpłynie na efektywność oraz tempo prac, a przez to zwiększy opłacalność danego zlecenia.